HAKKIMIZDA

2013 yılında, profesyonel balerin Selen Yılmaz tarafından İskoçya’da hayata geçirilen Joimove; bebekli ve çocuklu aileler başta olmak üzere, çiftleri, yaşlıları, arkadaşları, gençleri, kısacası her bireyi dansın ve birlikte hareket etmenin gücü ile buluşturan uluslararası bir topluluk. Gücünü hareketin pozitif etkisinden alan Joimove, dünyanın farklı noktalarında oluşan katılımcı ve eğitmen gruplarıyla, kurguladığı programlar ve etkinlikleri aracılığıyla gelecek nesillere ilham veren aileler ve herkes için daha mutlu bir dünya yaratmayı hedefliyor.

Joimove olarak biz, hem çocukların hem de yetişkinlerin her gün dansla ve müzikle iç içe yaşayarak, hayatlarına hareketi katmalarının önemine inanıyoruz. Çünkü biliyoruz ki böylesine sosyal ve aktif bir yaşam, sağlıklı ve mutlu bir yaşamın da anahtarı! Eğer sizde aynı fikirdeyseniz Joimove programları ve etkinlikleri, uluslararası franchise ve eğitmenlik haklarına sahip olmak isteyen dansçı, fitness eğitmeni, kurum sahibi ve dansı seven tüm bireylere açık. Joimove sertifika programlarına katılan eğitmenler ve kurumlar, International Dance Council – Unesco ve Joimove International ağının bir parçası olma fırsatını da yakalıyor.

Joimove programlarından dilediğiniz birine katılarak bir “Joimover” olabilir ya da deneyiminizi bir üst boyuta taşıyarak, seçtiğiniz programların eğitim süreçlerini tamamlayarak “Joimove Eğitmeni” olabilirsiniz

SELEN YILMAZ / KURUCU
2013 yilinda Iskocya’da baslattigi Bebeklerle Dans olusumunu tum dunyaya yaymak vizyonu ile Turkiye dahil yedi ulkede aktiviteler duzenleyen ve uluslararası sertifikalı eğitmenler yetistiren Selen Yilmaz, Joimove International organizasyonunun kurucusu.
Bu yil bes kitada kutlanan ve ailelerin bebeklerini giyip dans ederek tüm dünyaya ilham vermeyi amaçladığı Uluslararası Bebeklerle Dans Günü (IBDD) onculerinden olan Selen Yilmaz yakinda yayimlanacak Bebeklerle Dans kitabi `The Babywearing Dance Book` ve dansin iyilestirici gucunu anlattigi  ‘Dance Your Life Up’ kitaplarinin da yazari.
Babywearing ve dansin ailelerin bağını güçlendirmede ve bebek ve cocuk gelişimini desteklemedeki önemli rolü hakkında toplumsal bilinç oluşturmayi misyon edinen Selen Yilmaz dunyanin farkli noktalarinda egitimler vermeye ve platformlar uzeri bagimsiz kurulus ve topluluklarda aktif rol almaya devam ediyor.
18 yildir bale ve dans egitmeni olan Selen Yilmaz ayni zamanda CID, UNESCO uyesi, bagis elcisi ve Lydia’nin annesi.

JOIMOVER MANIFESTOSU

1- Her birimiz benzersiz ama birlikte daha güçlüyüz!

Hepimizin farklı konularda birbirine destek olabileceği kendine özgü bilgi ve deneyimi var. Birbirimizden öğrenir, öğretir ve birbirimizi her daim destekleyerek, güçleniriz.

2- Güçlü birer iletişimciyiz!

Sınırları ortadan kaldıran bir bağlılığımız var. Joimovers bütün inançlara saygı duyar, hiçbir din parti ya da guru ile ilgisi yoktur. Biz çocuklarımıza daha iyi bir gelecek, bugünden daha iyi bir dünya bırakmak için bir araya gelen bir topluluğuz.

3- Aile içinde ve çocuk bakımında pozitif yaklaşıma inanıyoruz!

Çocuklar sevgi ister. Eğer yetişkinler mutlu bir ortamda yaşarsa orada çocuklar da mutludur. Çocuklar bizim yansımamızdır.

4- Kendi hayatlarımızı yaşayarak, başkalarının hayatlarına da dokunuyoruz!

Hiç tanımadığınız insanların sizin tanıdığınız insanlar aracılığıyla hayatınıza bir dokunuşu, etkisi vardır.

5- Sevdiklerimizle dans etme fırsatını asla kaçırmayız!

Aile içinde dans etmek için bir adım atın. Dansı ailedeki her yaştaki kişileri bir araya getirmek için harika bir iletişim aracı olarak kullanırız.

6- İnsanlara hareket etmeleri için ilham oluruz!

Eğer siz hareket etmeye başladıysanız, zaten başarmışsınız demektir. Harekete geçmeye niyet edersek, evren buna mutlaka karşılık verecektir. Unutmayın, evrende düşünceyi gerçek kılan harekettir!

7- Her şartta fırsatları görür ve yakalarız!

Hayat bize hayallerimize ulaşmak ve başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için birçok yol sunar. Her zaman araştırır, gözlemler, dinler ve aldığımızdan daha çok veririz.

8- Öne çıkar, kendimizi gösteririz!

Yaşadığımız bu dünyada insanların ihtiyaçları doğrultusunda onlara yardım eden, doğru zamanda doğru yerde olup onların ihtiyacı olan desteği sağlayan melekler vardır. Bir Joimover da her zaman iletişime geçmeye, mutlukluları paylaşmaya ve kutlanacak anlar yaratmaya hazırdır.

9- En iyisini kazanmak için, önce en iyisi oluruz!

Fark yaratmak üzerine bir tutku olmadan, sadece para kazanma odağı bireyler sürdürülebilir bir motivasyon olmayacaktır. İnsanları desteklemek, onların hayatlarına dokunmak, hayatlarını daha mutlu hale getirmek ise Joimover’ların odak noktasıdır. Para ise sadece bir doğal sonuçtur.

10- İlham veren liderleriz!

Yaşamın her anından zevk al. Çünkü bir Joimover çevredeki insanlarla, doğayla, hayatla iletişim halindedir. Hayatı kutlamak için ve burayı çocukların gülümsediği bir dünyaya dönüştürmek için örnek olur, dans eder, ilham verir.